Wiele osób pasjonuje się dbaniem o ogród, wymyślając coraz to nowsze aranżacje – wszystko zaczyna się od hobby. Projektant ogrodów to osoba, która zajmuje się profesjonalnym tworzeniem projektów licznych ogrodów zarówno dla instytucji publicznych, jak i jednostek prywatnych. Ten stosunkowo nowy zawód na polskim rynku cieszy się coraz większą popularnością (również dlatego, że popyt na oferowane przez niego usługi stale wzrasta). Projektantem ogrodów może zostać każdy, kto tylko posiada odpowiednie predyspozycje. Zarówno w przypadku tworzenia planów aranżacji ogrodu, jak i wnętrza, w tym zawodzie liczy się precyzja i wyobraźnia przestrzenna. Nie można pominąć tu kwestii wiedzy – bez znajomości gatunków roślin czy technik ich sadzenia ani rusz. Dlatego, przed wejściem na rynek pracy, dobrze jest udać się na kurs związany właśnie z tym zawodem. W Oświatowej Placówce Szkoleniowej CREATOR przekształcamy marzenia kursantów w realne cele, dając im możliwość rozwinięcia skrzydeł na ścieżce swojej kariery. Chcesz wiedzieć więcej o istocie naszego kursu? Chętnie o nim opowiemy!

Kurs projektowania ogrodów w CREATOR – co mamy do zaoferowania?

Kurs projektowania ogrodów to szansa na zostanie topowym projektantem. W CREATOR zapewniamy wieloetapowy proces wdrożenia w obowiązki projektanta ogrodów, w weekendowych spotkaniach poruszając tematy takie jak historia projektowania ogrodów, style aranżacji kiedyś i dziś, graficzna aranżacja przestrzeni. Uczymy naszych kursantów skutecznej realizacji potrzeb i oczekiwań klientów. Nie tłumimy ich wyobraźni – na naszych kursach stawiamy przede wszystkim na to, by wszyscy czuli się komfortowo i zdobyli umiejętności, które zapewnią im lepszy start na rynku pracy. Dzięki naszej współpracy z wieloma patronami medialnymi, kursanci mają okazję na bezpłatne konsultacje z ekspertami z zakresu projektowania. Szczegółowa tematyka zajęć obejmuje cztery etapy, do których zaliczamy koncepcję, projekt, opracowanie graficzne projektu, szczegółową realizację. Zajęcia poruszają najistotniejsze tematy, jakie powinien znać każdy projektant ogrodów – uczestnicy kursu otrzymują u nas możliwość stworzenia własnego portfolio, a także zapoznania się z komputerowymi technikami projektowania, używanymi przez światowych projektantów. Na rozpoczęcie przygody w CREATOR nigdy nie jest za późno! Dla nas liczy się przede wszystkim chęć uczestników do zdobywania wiedzy. Koniec kursu przypieczętowany zostaje specjalnym certyfikatem uprawniającym do wykonywania zawodu – kursant wychodzi więc od nas z wiedzą teoretyczną, praktyczną i potwierdzeniem swoich kompetencji.

Jaki jest cel kursu projektowania ogrodów?

Głównym celem kursu projektowania i realizacji ogrodów jest zapoznanie się z zasadami budowania przestrzeni wokół budynków, tworzenia pełnej dokumentacji projektowej, a także umiejętności wcielania idei ogrodu w życie w taki sposób, by stworzona kompozycja mogła służyć przez wiele sezonów. W CREATOR realizujemy zajęcia przy wykorzystaniu autorskich programów nauczania, zaś szkolenia odbywają się w formie prezentacji, wykładów i warsztatów. Każdy uczestnik naszego kursu może wykazać się kreatywnością, a także w przystępny sposób zdobyć niezbędną wiedzę w zakresie kreowania wielkich i małych ogrodów. Zapraszamy!
Kategorie: Blog0 Komentarzy

Zostaw komentarz