Dekorator wnętrz znajduje się dość wysoko w rankingach najpopularniejszych zawodów. Aby nim zostać, należy przede wszystkim być ukierunkowanym na konkretny cel. Sukces na tle konkurencji zdobywają ci, którzy wiedzą, jak się wyróżnić. Dobrą wiadomością jest fakt, że aby stać się dekoratorem wnętrz, nie trzeba posiadać wyższego wykształcenia – owszem, warto je mieć, jednak i bez niego możesz zacząć zarabiać na swojej pasji. Nie oznacza to, że obejrzenie kilku ogólnodostępnych filmów i dobre chęci od razu uczynią cię projektantem. Do tego potrzeba czasu i pracy – jak nie w postaci studiów, to specjalnych kursów przygotowawczych. Bycie w posiadaniu dyplomu czy certyfikatu jest ważne, kiedy staramy się o pracę w branży. Pracodawca nie uwierzy Ci „na słowo”; zawód architekta wnętrz wymaga posiadania wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej oraz umiejętności wykorzystania ich w praktyce. W naszej Szkoleniowej Placówce Oświatowej pomagamy przeobrażać marzenia w realne cele, zaopatrując naszych kursantów w fachową wiedzę z zakresu sztuki aranżacji wnętrz.

Jak zostać projektantem wnętrz? Etap drugi: kurs przygotowawczy z CREATOR

Stworzony przez nas kurs pozwala na zdobycie wiedzy od podstaw i stanowi doskonałe przygotowanie do zawodu projektanta wnętrz. Kurs projektowania wnętrz przeznaczony jest dla osób, które nigdy nie zajmowały się projektowaniem profesjonalnym. Zaczynamy od samych podstaw, krok po kroku rozwijając umiejętności naszych kursantów. Szczegółowa tematyka zajęć pozwala na poznanie zawodu projektanta wnętrz od podszewki, rozpoczynając od koncepcji, aż po projekt i jego wizualizację. Wspierają nas wyjątkowe firmy, dzięki czemu kursanci mają szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności profesjonalistom. Na zajęciach poruszane są między innymi tematy takie jak:

  • historia sztuki aranżacji wnętrz na przestrzeni wieków
  • odczytywanie potrzeb i oczekiwań klientów
  • tworzenie układów przestrzennych
  • oddziaływanie barw na wrażenia użytkownika
  • współczesne stylistyki wnętrzarskie

Nie opieramy się tylko i wyłącznie na teorii, zapewniając także szereg zadań praktycznych, pozwalających na utworzenie własnego portfolio. Samodzielne tworzenie projektów o różnym przeznaczeniu i funkcji, pomaga w stawianiu pierwszych kroków w branży.

Jak zostać architektem wnętrz? Etap trzeci: rozwój umiejętności

Oczywiście, nie wystarczy samo pojawienie się na kursie, a pełne zaangażowanie w naukę. Jednak sama znajomość procedur i zasad projektowania wnętrz nie wystarczy aby pracować jako dekorator. W obcowaniu z klientami i wykonawcami ważne są kompetencje miękkie, które przyczyniają się do nawiązywania współprac i utrzymywania pozytywnych relacji na tle biznesowym. Jakie cechy mogą przydać Ci się do bycia dekoratorem? Pozwól, że wymienimy te najpopularniejsze:

zmysł estetyczny i wnętrzarski – bez niego ani rusz, jeżeli zależy Ci na byciu doskonałym projektantem; wiedza o aktualnych trendach jest wręcz wymagana;

  • wysokie umiejętności komunikacyjne – pierwsze spotkania z klientami opierają się zazwyczaj na dialogu; szczegółowo przeprowadzona rozmowa to klucz, by nawiązać więź z osobami zainteresowanymi usługą
  • umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej – bez tego ani rusz; praca dekoratora polega na współpracy z klientem i wykonawcami; jednocześnie architekt wnętrz musi umieć myśleć samodzielnie oraz nie bać się podejmować trudnych decyzji;
  • pokora i elastyczność – nie zawsze pierwszy projekt zostanie uznany za doskonały; projektant wnętrz powinien liczyć się z krytyką i przyjmować opinie klientów nie jako złośliwości, a wskazówki;
  • stała chęć nauki – trendy aranżacyjne zmieniają się tak samo jak te modowe; dobry projektant wnętrz powinien przede wszystkim być stale na bieżąco, a także opierać swoją wiedzę na przeszłości designu; tylko szerokie spojrzenie na sprawę pozwala na tworzenie projektów, które być może będą wybiegać w przyszłość;

Jak odnaleźć się w branży? Etap czwarty: poszukiwanie pracy

Na osoby doskonale obeznane z designem czeka wiele miejsc pracy, jednak aby ją zdobyć należy być jednostką wyjątkową. Zawód ten to odpowiedzialność; wymaga interdyscyplinarnej wiedzy nie tylko z zakresu tworzenia wyjątkowych wnętrz, lecz także psychologii kolorów. Na projektantów czeka wiele pozycji, a jednym z nich jest home staging – dopiero przybywa on do Polski zza oceanu, jednak już teraz rośnie popyt na projektantów obeznanych w tej odnodze projektowania. Kursanci pobierający u nas nauki z zakresu projektowania wnętrz, później mogą udać się na dodatkowy kurs, jakim jest właśnie wspomniany wyżej home staging. Otwiera on furtkę nie tylko na pracę w kraju, lecz również za granicą, o ile zna się język. Kursy CREATOR pokazują każdej osobie z pasją, że aby wykonywać ciekawe i godnie płatne zawody wcale nie trzeba mieć studiów. Certyfikat i umiejętności, a także zaopatrzenie w wiedzę teoretyczną i praktyczną otworzą furtkę do sukcesu wszystkim zdeterminowanym osobom!

FAQ – kurs projektowania wnętrz

#1 Ile kosztuje standardowy kurs projektowania wnętrz z CREATOR?

Podstawowy kurs projektowania wnętrz rozpoczyna się u nas od 3290 złotych. Obejmuje on część teoretyczną i praktyczną (obejmującą powolne tworzenie portfolio). Dodatkowo kursanci mają możliwość bezpłatnych konsultacji z ekspertami w dziedzinie projektowania.

#2 Czy muszę mieć wiedzę z zakresu projektowania aby zapisać się na kurs?

Nie! Wszystkiego cię nauczymy. Jeżeli jednak masz ochotę na podniesienie swoich kwalifikacji, w naszej ofercie znajduje się kurs projektowania wnętrz dla zaawansowanych!

#3 W jakich miastach organizowany jest kurs projektowania wnętrz?

Obecnie prowadzimy zajęcia w trzech miastach – we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Jeżeli mieszkasz w okolicy i chcesz spełnić swoje marzenia odnośnie bycia projektantem wnętrz, wiesz gdzie nas znaleźć!

Kategorie: Blog0 Komentarzy

Zostaw komentarz