Rośliny od zawsze były częścią Twoich zainteresowań, a teraz chcesz by stały się nieodłączną częścią Twojej pracy? Zapisz się na kurs projektowania ogrodów w placówce CREATOR. Nasi szkoleniowcy zapoznają Cię z zasadami komponowania dzieła ogrodowego w określonych stylach projektowania powstałych na przestrzeni wieków. Szkolenie obejmuje trzy etapy, które przygotują Cię do pełnienia zawodu profesjonalnego projektanta ogrodów. Wyposażymy Cię w wiedzę i praktyczne wskazówki – czyli wszystko to, czego potrzebujesz na początek swojej drogi. Zawód projektanta ogrodów na miarę naszych czasów obejmuje również umiejętność obsługi oprogramowania komputerowego służącego projektowaniu i wizualizacji przestrzennej wstępnych koncepcji. Nawet jeśli dotychczas nie miałeś z tym do czynienia, nie musisz się martwić. Wszystko to zawarte jest w stale rozbudowywanym kursie projektowania ogrodów CREATOR.

Uczymy współczesnego projektowania ogrodów

Nadążamy za panującymi trendami, ucząc naszych kursantów projektowania ogrodów w wielu różnych stylach. Kurs projektowania ogrodów obejmuje zajęcia teoretyczne, dzięki którym będziesz w stanie z łatwością dobrać odpowiednie gatunki wedle ich upodobań środowiskowych. Na szkoleniu dowiesz się, jak projektować przestrzeń zgodnie z potrzebami klientów – odpowiednio analizując ogród, określając jego funkcje i planując dodatkową zabudowę w ramach małej architektury ogrodowej, np. altanki, tarasy, czy pergole. Ułożysz autorskie kompozycje, które będą mogły zawierać alejki, oczka wodne, czy mostki. Nauczysz się tworzyć rzuty i odpowiednio dobierać materiały oraz oświetlenie. Zgłębisz także wiedzę dotyczącą łączenia poszczególnych roślin i ich oddziaływania oraz inżynierii ogrodowej. Poznasz tajniki tworzenia zielonych przestrzeni, które zapewniają piękny efekt wizualny, funkcjonalność, a także trwałość z dbałością o potrzeby użytkowników. W procesie projektowania własnego ogrodu towarzyszyć Ci będą specjaliści z zakresu architektury krajobrazu – zapewniamy konsultacje z ekspertami, wierząc, że nikt nie inspiruje kursantów tak, jak prawdziwe autorytety z branży.

Ogrody w różnych stylach.

Projektowanie ogrodów jest zajęciem dla osób, które mają wysokie poczucie estetyki, a także świadomość rozmaitych funkcji ogrodu. Dla jednego klienta ogród może pełnić głównie funkcję wypoczynkową, tymczasem kolejne zamówienie dotyczyć projektu ogródka z wydzielonym miejscem na grządki. Niektórym użytkownikom będzie zależało na klasycznym, symetrycznym wyglądzie bez zbędnych dodatków, a inni skupią się na wygodzie i kąciku do relaksu. Współcześnie w modzie jest także permakultura, stanowiąca swoiste przeciwieństwo dotychczas znanego nam stylu amerykańskiego, z równo przystrzyżonym trawnikiem.

Na kursie nauczysz się aranżowania ogrodów w różnych stylistykach, od minimalistycznych, przez romantyczne, po nowoczesne. Będziesz w stanie stworzyć zarówno ogródek bardziej naturalny i pozostawiony naturze, jak i dopracowany w najmniejszych szczegółach. Poznasz podstawy doboru elementów dekoracyjnych, takich jak donice, rzeźby, fontanny, czy meble. Dowiesz się także, jak dostosowywać wymogi klienta do wielkości działki, warunków gleby, stopnia nasłonecznienia, nachylenia terenu, czy naturalnych elementów krajobrazu, takich jak kamienie czy drzewa.

Czy projektowanie ogrodów to zawód sezonowy?

Chociaż wielu osobom zawód projektanta ogrodów kojarzy się stricte z pracą w określonej porze roku, rzeczywistość potrafi pozytywnie zaskoczyć osoby aplikujące na odbycie kursu w naszej placówce. Projektowanie ogrodów to praca jak każda inna, co oznacza, że realizacja określonych zadań jest ciągła, o ile praca została uprzednio dobrze zaplanowana. Do rozwoju w branży przyda się oczywiście dawka kreatywności, wyobraźnia przestrzenna i umiejętności interpersonalne do komunikacji z klientami oraz rozumienie ich potrzeb. W CREATOR uczymy poprawnego zarządzania swoim biznesem w taki sposób, by kursanci mogli później czerpać z niego ogrom satysfakcji. Kurs projektowania ogrodów otwiera furtki pełne możliwości, jednak podjęcie akcji i dalszy rozwój leży w Twoich rękach.

Kategorie: Blog0 Komentarzy

Zostaw komentarz