Chcielibyśmy pochwalić się i zaprezentować sale wykładowe, w których odbywają się nasze kursy stacjonarne w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.
Sale wykładowe w Warszawie mieszczą się w nowoczesnym wieżowcu Central Tower, na 15 piętrze, ze wspaniałym widokiem na inne wysokościowce oraz Pałac Kultury i Nauki.
Sale wykładowe są wygodne, przestronne i dobrze oświetlone. Posiadają klimatyzację oraz wszelkie niezbędne udogodnienia.
Szkolenia w Krakowie odbywają się w siedzibie Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej – w Pałacu w Łobzowie, obok stadionu klubu sportowego Wawel Kraków. Pałac, otoczony parkiem, ma niesamowitą i długą historię, która sięga XIV wieku, okresu panowania króla Kazimierza Wielkiego w Polsce. Obiekt zbudowany początkowo w stylu gotyckim, był wielokrotnie przebudowywany i zmieniał wygląd. Za czasów Stefana Batorego i Anny Jagiellonki rezydencja była poddana renowacji w stylu manierystycznym, a na początku XVII wieku budowla został przekształcona w pałac barokowy.
Przez pewien czas w rezydencji mieszkała żona króla Jana III Sobieskiego – królowa Maria Kazimiera wraz z dziećmi. W XIX wieku, podczas zaboru austriackiego, pałac był siedzibą szkoły kadetów, a po 1918 r. szkoły podchorążych. Po drugiej wojnie światowej cała posiadłość została przekazana Politechnice Krakowskiej.
Zajęcia we Wrocławiu mają miejsce w siedzibie Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, w przepięknym gmachu w centrum miasta, przy ul. Piłsudskiego 74. Spotkania odbywają się w Domu Krajowym Prowincji Śląskiej, który znajduje się 400 m od Dworca Głównego PKP oraz 500 m od dworca autobusowego. Wygodna lokalizacja umożliwia również łatwy dojazd na kurs wrocławską komunikacją miejską. W okolicy znajduje się także strzeżony parking.
Naczelna Organizacja Techniczna zajmuje się promocją rozwiązań inżynieryjnych oraz osiągnięć technicznych: działa na korzyść inżynierów i techników, a także rozwoju nauki oraz gospodarki.
Zabytkowy budynek z czterema kondygnacjami skrywa w sobie przepiękną architekturę i długą historię. Jego pierwotna wersja powstała w 1896 r., a autorem koncepcji był architekt Eduard Blűmner. Stylistyka miała nawiązywać do neobaroku. Na gmachu można dostrzec herb Śląska, a także kamienne głowy wyrzeźbione przez Christiana Behrensa i Ernsta Segera. Postaci przedstawiają Polaka, Mongoła, Germanina, Prusaka, Węgra i Czecha: nacje, które nawiązują do śląskiej historii.
Wewnętrzne foyer otoczone imponującymi arkadami zostało wzbogacone o szklany strop, który wpuszcza do środka dużo światła. W środku znajdziemy także kabinę windy z rozsuwnymi drzwiami i składaną ławkę, która funkcjonuje w budynku aż od 1896 r. Duża część pomieszczeń przetrwała także wojnę, a we wnętrzach znajdziemy nawiązania do secesji, baroku oraz artystyczne elementy, takie jak ozdobne żłobienia, żeliwny kominek, marmurowe kolumny czy malowidła na suficie.